Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 111
TÝŽDEŇ: 1604
CELKOM: 127585

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Komunitný plán sociálnych služieb obce Nemecká

Typ: náš tip
Rok 2018 je časom na prípravu dokumentu – Komunitný plán sociálnych služieb obce Nemecká v súlade so zákonom o sociálnych službách č. 448/2008 z. z. v znp., ktorý bol novelizovaný od 1. 1.2018. Týmto sa obraciame na všetkých obyvateľov obce s výzvou na zapojenie sa do procesu tvorby tohto programového dokumentu. Je to možnosť ako prejaviť svoje názory, návrhy, potreby a odporučenia ako, v čom a prečo by sa mala rozvíjať oblasť sociálnych služieb v našej obci v najbližších rokoch.

 

 


POZVÁNKA 

pozvánkaPozývame Vás dňa 26.02.2018 o 16,30 h. do Domu služieb na spoločné stretnutie za účelom dohodnutia spoločného postupu pri spracovaní dokumentu – Komunitný plán sociálnych služieb obce Nemecká.

Bližšie informácie

 


Informácia – výzva starostu obyvateľom obce Nemecká

 

Vážení spoluobčania, milí priatelia,

            rok 2018 je časom na prípravu dokumentu – Komunitný plán sociálnych služieb obce Nemecká v súlade so zákonom o sociálnych službách č. 448/2008 z. z. v znp., ktorý bol novelizovaný od 1. 1.2018. Týmto sa obraciam na Vás všetkých obyvateľov  obce s výzvou na zapojenie sa do procesu tvorby tohto programového dokumentu. Je to pre Vás možnosť ako prejaviť svoje názory, návrhy, potreby a odporučenia ako v čom a prečo by sa mala rozvíjať oblasť sociálnych služieb v našej obci v najbližších rokoch.

 

Pre tých, ktorí majú záujem s nami spolupracovať je možno potrebné objasniť, o čo v sociálnych službách ide, čo je ich obsahom? Sociálne služby sú súbory činností a aktivít zamerané na pomoc fyzickým osobám a rodinám v nepriaznivých životných situáciách. Majú riešiť ich následky a pomôcť ľuďom a ich rodinám znovu sa vrátiť a zapojiť do života a spokojne žiť. Môžu sa vykonávať v inštitúciách, alebo v „teréne“, teda v prirodzenom prostredí Vašich domácností. Pre názornejšiu predstavu uvediem príklady, ktoré iste každý z Vás pozná, alebo sa s nimi už stretol. Klasickými inštitúciami sociálnych služieb sú domovy pre seniorov alebo zariadenia pre ťažko zdravotne postihnutých občanov a terénnymi sociálnymi službami je najmä opatrovateľská služba v domácnostiach. Radi by sme v našej obci zaviedli a rozvinuli rôzne formy sociálnych služieb pre všetkých obyvateľov a vytvorili tak efektívny a fungujúci systém pre občanov obce Nemecká.

K tomuto zámeru potrebujeme poznať a vedieť Vaše názory, potreby, stanoviská a návrhy. Pohľad a názor každého  občana je pre nás cenný. Každý jeden zhodnotíme a zvážime. Svoje podnety môžete uplatňovať od tohto okamihu počas celej tvorby dokumentu na obecnom úrade a to písomne alebo osobne pri jeho návšteve, alebo aj elektronickou formou na e-mailovej adrese: ou@nemecka.info

Na záver mi dovoľte vysloviť nádej, že som touto sociálnou problematikou, ktorá sa dotýka alebo skôr či neskôr dotkne takmer každého z nás a snahou o jej systémové  riešenie vzbudil Váš záujem. Verím, že spoločnými silami sa nám podarí dosiahnuť ciele ktoré budú uspokojovať potreby v tejto oblasti k našej spoločnej  spokojnosti.

 

 Branislav Čižmárik
      starosta obce


Príloha

Vytvorené: 13. 2. 2018
Posledná aktualizácia: 16. 2. 2018 09:10
Autor: